Matka. Anna Politkowska / Życie w imię prawdy Wiera PolitkowskaWYDAWNICTWO: REBIS

Opowieść o Annie Politkowskiej - nieustraszonej dziennikarce, która odważnie ujawniała prawdę o Rosji
Anna Politkowska, dziennikarka „Nowoj Gaziety”, jednego z najważniejszych czasopism rosyjskiej opozycji, do końca życia pisała o drugiej wojnie czeczeńskiej, korupcji, zbrodniach i zmowie milczenia w Rosji. Została zamordowana w swoim domu w centrum Moskwy 7 października 2006 roku, w dniu urodzin Władimira Putina. Choć sprawcy zbrodni trafili do więzienia, wciąż nie ustalono, kto zlecił zabójstwo.

Jej córka Wiera miała wówczas 26 lat. Na własnej skórze odczuła opieszałość i stronniczość rosyjskiego wymiaru sprawiedliwości. Po najeździe Rosji na Ukrainę jej rodzinie, ze względu na sławne nazwisko, znowu zaczęto grozić śmiercią. Wiera musiała wraz z bliskimi wyjechać do innego kraju. Napisała tę książkę, aby jej córka – wnuczka, której Anna nigdy nie poznała – i cały świat na zawsze zapamiętali historię wyjątkowej kobiety, która nie kryła swojej niezgody na politykę Putina i nie bała się walczyć o wolność.

W tej książce ujrzymy prawdę o polityce Władimira Putina, drugiej wojnie czeczeńskiej, korupcji, zbrodniach i zmowie milczenia w Rosji. W tej publikacji ujrzymy słowa Anny Politowskiej, i żebyśmy o niej nie zapomnieli i żebyśmy pamiętali jej słowa. Taka prawda, że Anna była bardzo niewygodną osobą dla władzy i stało się jak się stało zamordowali ją we własnym domu, ale córka dopilnowała, aby historia i matki słowa były niezapomniane...

Czy warto sięgnąć  po tą publikację? Zdecydowanie tak


Książkę otrzymałam w prezencie od wydawnictwa 


Komentarze

instagram